10 اصل حیاتی فرزند پروری

1

فرصت طلایی تقویت عزت نفس سالم در فرزندتان را از دست ندهید

اگر شما در همین دوره ی کودکی عزت نفس سالم را در فرزندتان شکل ندهید، انتخاب کرده اید که فرزندتان در سال های مدرسه مورد آزار و اذیت و زورگویی هم سالاناش قرار بگیرد، علاوه بر این ، انتخاب آدم های اشتباه و قرار گرفتن در روابط آسیب زا، ، نداشتن توانایی “نه گفتن” از جمله آسیب های نداشتن عزت نفس سالم درنوجوانی و بزرگسالی است. در دوره ی جامع فرزندپروری سفر شیرین والدگری که شامل 20ساعت آموزش ویدیویی فرزندپروری و 8جلسه مشاروه است، ما علاوه بر ارائه ی بازی ها و راهکارهای عملی افزایش عزت نفس سالم، با کشف نقاط قوت و استعدادهای خاص کودکان، برنامه ای برای تقویت عزت نفس و پرورش هوش های برتر هر کودک، در اختیارخانواده قرارخواهیم داد.

نمایش بیشتر

2

مهارت کنترل خشم را یاد بگیرید تا بعداً از خودتان متنفر نشوید

کودکانی که والدینشان مهارت کنترل خشم ندارند، کودکانی پرخاشگر و مضطرب هستند که روز به روز هم به دلیل اینکه ارتباطشان با والدین دچار تنش های جدی است لجبازتر می شوند. عدم کنترل خشم، به مرور خود شما را نیز فرسوده تر می کند. شما باید به تکنیک های بسیاری مجهز باشید که در هنگام تجربه ی خشم در مقابل فرزندتان به فراخور شرایط از یکی از آنها به درستی استفاده کنید. در دوره ی جامع فرزندپروری سفر شیرین والدگری که شامل 20ساعت آموزش ویدیویی فرزندپروری و 8جلسه مشاروه است، ما علاوه بر ارائه ی تکنیک های عملی به والدین برای کنترل خشم، با بررسی دقیق سیستم تربیتی هر خانواده، اشتباهات فرزندپروری والدین را بررسی می کنیم و راهکارهای جایگزینی ارائه می دهیم که به سرعت موجب کاهش لجبازی فرزندان می شود.

نمایش بیشتر

3

احساسات مختلف را به فرزندتان آموزش دهید تا از همین کودکی بتواند هیجاناتش را به درستی تنظیم و ابراز کند.

زمانی که کودکان احساسات خود را به درستی نشناسند و روش های صحیح ابراز آنهارا بلد نباشند، به رفتارها و کارهای منفی دست میزنند و با ما لجبازی میکنند. این کودکان در آینده تبدیل به بزرگسالانی می شوند که هیچ وقت نمی توانند در روابطشان از احساسات و نیازهایشان صحبت کنند. سرکوب و انکار هیجانات اگر ادامه یابد در نوجوانی و بزرگسالی تبدیل به اختلال های افسردگی و اضطرابی میشود.. ما در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری علاوه بر این که به خود والدین در طی 20 ساعت آموزش انواع بازی ها و فعالیت های عملی را برای آموزش انواع احساسات و تنظیم هیجانات به کودکان یاد می دهیم، در طی جلسات مشاوره با به کارگیری تکنیک های حرفه ای و تخصصی بازی محور، هوش هیجانی کودکان را تقویت می کنیم.

نمایش بیشتر

4

به جای فضای مجازی و گروه همسالانان، خودتان تربیت و آموزش جنسی فرزندتان را به عهده بگیرید!

کودکان امروز خیلی سریع تر و بیشتر از گذشته از مسائل جنسی سردر می آورند. امروزه با کودکان بسیاری رو به رو هستیم که حتی قبل از رسیدن به بلوغ و دوره ی نوجوانی فیلم پورن تماشا کرده اند. برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، ضروری است که شما متناسب با زمان، خودتان را به روز کنید، قبل از رو به رو شدن با رفتارها و سوالات جنسی فرزندتان، آمادگی و دانش کافی برای عکس العمل صحیح و به موقع را داشته باشید، علاوه بر این  شما باید بدانید در هر مرحله ی رشدی و سنی چه آموزش های جنسی را به فرزندتان بدهید. در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری ما طی 20 ساعت آموزش فرزندپروری و 8 جلسه مشاوره، نه تنها صفر تا صد تربیت جنسی کودکان را آموزش می دهیم بلکه با بررسی سیستم تربیتی هر خانواده و شخصیت کودک، یک برنامه ی تربیتی خاص آن خانواده طراحی میکنیم.

نمایش بیشتر

5

اگر فرزندی شاد و موفق میخواهید از همین دوره ی کودکی، مهارت های زندگی را به او آموزش دهید!

کودکی که احساسات و هیجانات خود را نمی شناسد و کنترل خشم هم ندارد، کودکی که جرئتمند نیست و فاقد توانایی “نه گفتن” است، کودکی که در تصمیم گیری ها وابسته و دنباله رو دیگران است، کودکی که خجالتی است و نمی تواند با کسی دوست شود، کودکی که خودخواه است و نمیتواند با احساسات دیگران همدلی کند، همه ی این کودکان در آینده تبدیل به بزرگسالانی می شوند که از تمام این ضعف های خود آسیب می بینند. در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری که شامل 8 جلسه مشاوره و 20ساعت آموزش ویدیویی است، علاوه بر اینکه به والدین آموزش میدهیم چگونه مهارت های مهم زندگی را به فرزندشان آموزش دهند، در طی جلسات از طریق بازی های هدفمند به کشف و هم چنین تقویت، نقاط ضعف کودک و مهارت هایی که در آنها ضعیف است، نیز می پردازیم.

نمایش بیشتر

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس یگیرید

سنجش دانش والدگری​

فقط در عرض چند دقیقه کاملا متوجه شوید که چقدر در تربیت فرزند خود اگاه هستید و دقیقا چه کارهای درست و چه کارهای غلطی انجام می‌دهیم

6

برای اینکه فرزندی مضطرب تربیت نکنید، باید کمالگرایی را کناربگذارید!

بدترین نوع والدین که آسیب های جدی به روان فرزندشان می زنند، والدین کمالگرا هستند، والدینی که می خواهند همیشه همه چیز تحت کنترلشان به بهترین شکل اتفاق بیفتد، تحمل اشتباهات فرزندشان و حتی خودشان را نیز ندارند. فرزندان والدین کمالگرا نیز بدون شک از کمالگرایی، اضطراب و افسردگی رنج می برند، این کمالگرایی خصوصا در سال های مدرسه به آنها آسیب های جدی میزند. در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری، با انجام ارزیابی ها و تست های روانشناختی معتبر از والدین آنها را نسبت به تیپ و ویژگی های شخصیتی شان که میتواند در تربیت شان، تاثیر منفی داشته باشد آگاه می کنیم و به آنها در مسیر حذف این ویژگی های آسیب زننده کمک می کنیم، همچنین والدین طی 20 ساعت آموزش و 8 جلسه مشاوره یاد میگیرند چگونه با فرزندشان رفتار کنند که موجب شکل گیری ویژگی های شخصیتی آسیب زا همچون کمالگرایی در آنها نشوند.

نمایش بیشتر

7

نیازهای اساسی روان فرزندتان را بشناسید و شکل دادن دلبستگی ایمن با او را اولویت وظایف خود قراردهید!

مهم ترین وظیفه ی پدر ومادر ها در دو سال اول زندگی فرزندشان این است که دلبستگی ایمنی با او شکل دهند، اگر دلبستگی کودک با والدینش ناایمن باشد، اضطراب جدایی کودک بیشتر از حد معمولش طول می کشد، کودک دائما به والدین چسبیده  است و قطعا والدین این کودکان در به مهدکودک و مدرسه فرستادن کودکشان با چالش های زیادی رو به رو خواهند بود. اگر در همان سال های اولیه دلبستگی آنها ایمن نشود در روابط آینده شان نیز دائما چسبنده اند و احساس طرد و بی اعتمادی زیادی تجربه می کنند. در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری، در 20 ساعت آموزش و 8 جلسه مشاوره  به والدین کمک می کنیم دلبستگی ایمنی در فرزندشان شکل بدهند و یا اگر تا الان بخاطر اشتباهات ناآگاهانه فرزندی مضطرب با دلبستگی ناایمن دارند، اضطراب او را درمان و دلبستگی اش را ترمیم کنند. در این دوره والدین یاد میگیرند در هر سن و مرحله ی رشدی چگونه با فرزندشان رفتار کنند که به سلامت روان او آسیب نزنند

نمایش بیشتر

8

به جای استفاده از تجربه ی دیگران، تکنیک های به روز و علمی را برای کاهش لجبازی کودکتان بیاموزید!

لجبازی کودکان از 2سالگی شروع میشود چون در این سن آنها به دو ویژگی مهم رشدی یعنی ” توانایی نه گفتن” و “احساس مالکیت” مجهز می شوند. از طرفی از 2سالگی تا 4 سالگی، کودکان نیاز ویژه ای به احساس استقلال و خودمختاری دارند. بسیار مهم است که والدین بتوانند در برخورد با لجبازی کودک، رفتار صحیح و متعادلی داشته باشند، از طرفی آنها باید مراقب باشند که با سخت گیری بیش از اندازه، فرصت استقلال و خودمختاری را از فرزندشان نگیرند و از طرفی هم باید مراقب باشند که با آزاد گذاشتن بیش از اندازه و نداشتن قوانین موجب لوس و بیش از اندازه لجبازشدن او نشوند. برای کاهش لجبازی بچه ها، صدها تکنیک کاربردی داریم که در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری، به تمامی آنها با جزئیات و مثال پرداختیم. در این دوره والدین طی 20 ساعت آموزش و 8 جلسه مشاوره، یاد میگیرند در هر موقعیت و شرایط چگونه با فرزندشان رفتار کنند که هم به نیازهای رشدی او لطمه نزنند و هم رفتارهای منفی و لجبازی او را تشدید نکنند.

نمایش بیشتر

9

ویژگی ها و وظایف یک والدآگاه و موفق را بشناسید!

تفاوت اصلی یک والد آگاه با والد غیر آگاه در این است که والدین آگاه می دانند تربیت یک کودک با روان سالم نیاز به آموزش دیدن در زمینه های مختلف دارد، آنها معتقدند همانطور که برای موفق بودن در هر کاری مثل رانندگی کردن، نواختن یک ساز آموزش می بینیم، برای موفق بودن در تربیت یک انسان هم نیاز به کسب دانش و مهارت داریم. این والدین در تربیت فرزندشان اغلب کمتر از والدین دیگر به چالش برمی خورند و حتی در هنگام چالش هم بهتر و سریع تر از والدین دیگر شرایط را به حالت عادی برمی گردانند. برای تبدیل شدن به یک والدآگاه ضروری است ابتدا ویژگی های والدین آگاه و موفق را بشناسید؛ در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری، والدین نه تنها ویژگی های والدین آگاه را میشناسند بلکه طی 20 ساعت آموزش فرزندپروری در زمینه های مختلف و 8 جلسه ی مشاوره، تبدیل به والدی آگاه می شوند که می داند در هر شرایطی با فرزندش چگونه رفتار کند که نه تنها رفتارهای منفی را در او کاهش دهد بلکه روان و شخصیت سالمی را نیز در او شکل دهد. 

نمایش بیشتر

10

به استعدادها و نقاط قوت فرزندتان بیشتر از نقاط ضعف او توجه کنید.

همه ی ما افراد مشهور بسیاری همچون ادیسون، هنری فورد، گاندی، موتزارت و… را می شناسیم که با وجود ضعیف بودن عملکردتحصیلی شان، موفقیت های زیادی در دنیا به نامشان ثبت شده است. بر خلاف تصورات خیلی از افراد، تنها دلیل موفقیت، کسب نمرات بالا در مدرسه نمی باشد و یا کسب نمرات پایین دلیل شکست و بی استعدادی نیست. هوارد گاردنر روانشناس آمریکایی در سال 1983 در کتاب “قاب‌های ذهنی: نظریه هوش چندگانه”، مطرح کرد: افراد دارای انواع مختلفی از هوش هستند و منظور از مفهوم هوش نمی تواند فقط هوش منطقی-ریاضی  باشد. همانطور که وقتی یک نهال در جای مناسب کاشته شود، زودتر و بیشتر رشد میکند و ثمر میدهد، فرزند ما نیز اگر از همان دوره ی کودکی در مسیر درست یعنی مسیر استعدادهایش قرار بگیرد، سریعتر و بیشتر به موفقیت میرسد. در دوره ی جامع سفر شیرین والدگری، علاوه بر این که در جلسات مشاوره، انواع تست ها و ارزیابی های تخصصی استعدادیابی از کودکان انجام میشود و به والدین گزارش دقیق این تست ها و کارنامه ی هوش های برتر کودکشان، ارائه می گردد، خود والدین طی 20 ساعت آموزش علاوه بر یادگیری اصول صحیح تربیت و رفتار با فرزند، 100ها بازی و تکنیک برای تقویت و پرورش ، هوش های ده گانه فرزندشان یاد می گیرند.

نمایش بیشتر

مشاوره و اطلاعات بیشتر

برای دانلود رایگان این ویدئو به سوال زیر پاسخ بدید

در یک سال گذشته چقدر برای تربیت و آموزش فرزندتان هزینه کرده‌اید؟